La belleza de la viña

starzenie się ESDOR to unikatowa marka kosmetyków do twarzy i ciała oparta na wyciągach i ekstraktach pochodzących z naturalnych składników. Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków Esdor jest zawartość polifenoli winnych, otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii. Technologia ta została opracowana przez zespól naukowo-badawczy na Uniwersytetach w Madrycie i Valladolid w Hiszpanii, a następnie opatentowana w 2010 r. przez Grupę Matarromera. Jest to pierwsza tego typu metoda w Europie. Dzięki tej technologii została otrzymywana formuła Eminol® - skoncentrowany ekstrakt polifenolowy, pozyskany z winogron ze szczepu tempranillo, skórek oraz pulpy pozostałej po winifikacji (procesie tworzenia się wina), a polifenole zawarte w nim zachowują najwyższą jakość, skuteczność i bioprzyswajalność. Dzięki opanowaniu ekstrakcji najważniejszych składników czerwonego wina, uzyskano stężenie polifenoli nieosiągalne przy użyciu innych metod.
Polifenole, występujące w czerwonym winie, są jednymi z najbardziej skutecznych naturalnych przeciwutleniaczy. Udowodniono naukowo, że mają bardzo dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E. Pomagają neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry oraz chronią skórę, zapobiegając utlenianiu m.in. włókien kolagenowych i elastyny.
Eminol® zawiera bardzo szeroką gamę polifenoli, ponad 70 różnych grup polifenolowych, m.in. resweratrol czy kwercetynę, zapewniając kompleksową ochronę przed wszelkimi wolnorodnikowymi postaciami tlenu zagrażającymi naszym komórkom. W badaniach naukowych wykazano, że w dziedzinie kosmetyki Eminol® posiada właściwości:

  • antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, antyalergiczne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne

Ekstrakt ten jest najbardziej efektywnym zestawem polifenoli, gwarantujący skuteczną walkę z wszystkimi formami wolnych rodników niszczących komórki naszej skóry, a zatem opóźniającym proces jej starzenia.
Skład kosmetyków został uzupełniono o wiele innych substancji wykorzystywanych we współczesnej kosmetologii, takich jak:

starzenie sięW niektórych produktach zastosowano nowoczesne technologie promujące przenikalność substancji czynnych w głębokie warstwy skóry.
Formuły kosmetyków łączą skuteczność przeciwutleniaczy polifenolowych pochodzących z czerwonych winogron z wysoką aktywnością kosmetyc
zną innych naturalnych składników niezbędne do zachowania młodości i zdrowia skóry. Dzięki temu kosmetyki Esdor są marką, która stawia na walkę z upływającym czasem odznaczającym się na naszej skórze.

Poznaj świat kosmetyków Esdor,
jedynych z ekstraktem
polifenolowym
Eminol®
najsilnieszą
formułą anti-aging
w walce z wolnymi rodnikami.
Prezentacja kosmetyków w Ribera del Duero