Winoterapia by Esdor

winoterapia
Winoterapia to ogół zabiegów realizowanych na kosmetykach, których głównym składnikiem aktywnym są polifenole winne. Ich ekstrakt pozyskiwany jest z wina i skórek czerwonych winogron pozostałych po procesie winifikacji (proces „rodzenia się” wina). Kosmetyki ESDOR zawierają niezwykle skoncentrowane polifenole (w tym m.in. resweratrol), które zwalczają wolne rodniki, wzmacniają włókna kolagenu i elastyny, stymulują procesy podziału komórkowego, wykazują działania przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyalergiczne. W zakresie kąpieli ESDOR poleca zabiegi z zastosowaniem ekstraktu z czerwonego wina bezalkoholowego. Szczególny sposób odzyskiwania alkoholu metodą wirnikową w temperaturze nie wyższej niż 32°C, pozwala na zachowanie wszystkich właściwości czerwonego wina. Winoterapia stanowi doskonałą metodę odmładzającą. Zawarte w winie polifenole mają działanie antyoksydacyjne tzn. obniżają poziom wolnych rodników w organizmie, dzięki czemu zabieg winny pomaga przeciwdziałać starzeniu się organizmu.
Wino wykorzystywane jest również w zabiegach antycellulitowych, zawarta w nim tanina, ma działanie oczyszczające naczynia krwionośne, a także pobudza krążenie. Dodatkowo zawarty w skórkach winogron resveratrol hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększa spalanie tłuszczu. 
ESDOR proponuję kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem płynnego koncentratu z polifenoli otrzymywanych w wyniku zastosowanej nowatorskiej technologii, opracowanej i wdrożonej przez zespól naukowo – badawczy Grupy Matarromera – producenta wina w Hiszpanii, posiadającego reputację jednej z najlepszych na świecie firm winiarskich. Dzięki tej technologii otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt polifenolowy – EMINOL®, który ma dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E, pomaga neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry, ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, stymuluje procesy komórkowe i poprawia mikrokrążenie w skórze. W skład EMINOL® wchodzi m.in. resweratrol. EMINOL® jest wyciągiem naturalnego pochodzenia.
Płyn do kąpieli ESDOR charakteryzuje się dużą zawartością ekstraktu polifenolowego. Nie pieni się, wydziela niezwykle przyjemny aromat owocowy.