Eminol® formuła anti-aging

Eminol® formuła anti-aging
Co to jest formuła Eminol®?

EminolW 2010 roku Grupa Mattaromera pozyskała z pomazu (półpłynna masa pozostała po procesie winifikacji – proces tworzenie wina) z czerwonych winogron ze szczepu tempranillo skoncentrowany ekstrakt polifenolowy. Jest to jedyny taki ekstrakt w Europie, który powstał dzięki nowatorskiej technologii opracowanej na Uniwersytetach w Madrycie i Valladolid, a polifenole zawarte w nim mają najwyższą jakość, skuteczność i bioprzyswajalność. Dzięki opanowaniu ekstrakcji najważniejszych składników czerwonego wina, uzyskano stężenie polifenoli nieosiągalne przy użyciu innych metod. Ekstrakt ten nazwano Eminol® i opatentowano metodę jego ekstrakcji (nr patentu 2319032).
Tereny, z których zbierane są winogrona, z których powstaje wino, a następnie ekstrakt, należą do winnic Grupy Matarromera leżących w Ribera del Duero. Prezydent Grupy, pan Carlos Moro, szczególny nacisk kładzie na zrównoważony i proekologiczny rozwój firmy. Duża część przychodów Grupy inwestowana jest w ochronę środowiska i badania naukowe.
Eminol® jest skoncentrowanym wyciągiem z grup bardzo silnie działających antyoksydantów. Polifenole, występujące w czerwonym winie, są jednymi z najbardziej skutecznych naturalnych przeciwutleniaczy. Udowodniono naukowo, że mają bardzo dużą pojemność antyoksydacyjną, większą niż witamina C i E. Pomagają neutralizować wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry oraz chronią skórę, zapobiegając utlenianiu m.in. włókien kolagenowych i elastyny. W skład Eminol® wchodzi ponad 70 różnych grup polifenolowych zapewniając kompleksową ochronę przed wszelkimi wolnorodnikowymi postaciami tlenu zagrażającymi naszym komórkom. Najważniejsze z nich z punktu widzenia korzystnego oddziaływania na zdrowie człowieka to flawonoidy (z resweratrolem na czele), katechiny, epikatechiny, kwercetyny i antocyjany.
Eminol® jest w 100% naturalnym ekstraktem.
W badaniach naukowych wykazano, że w dziedzinie kosmetyki Eminol® posiada właściwości:
antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, antyalergiczne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne.
Ekstrakt ten jest najbardziej efektywnym zestawem polifenoli, gwarantującym skuteczną walkę z wszystkimi formami wolnych rodników niszczących komórki naszej skóry, a zatem opóźniającym proces jej starzenia.