Serum do twarzy

Serum do twarzy

Co to jest serum? Jak je stosować?

Serum nr 3Najważniejszymi składnikami kosmetyków są zawarte w nich substancje aktywne. Serum to taki preparat który zawiera wyższe niż krem dawki substancji aktywnych, działa szybciej i mocniej niż krem.
Od serum oczekujemy szybkich i zauważalnych efektów już po jednorazowym zastosowaniu. Oczekujemy, że ze względu na lekką konsystencję szybko się wchłonie, nie będzie zatykało porów i nie pozostawi tłustej skóry. Coraz częściej serum zawierają „inteligentne” nośniki składników aktywnych, pozwalające na ich dotarcie do głębszych warstw skóry.
Serum powinno być odpowiednio dobrane do danego typu skóry lub do jej konkretnych problemów. Na przykład serum nawilżające do skóry suchej lub serum o działaniu przeciwstarzeniowym czy też ujędrniającym do cer dojrzałych.

Jak stosować serum?


Wszystko zależy od potrzeb naszej skóry. Możemy serum stosować wtedy, gdy zaistnieje potrzeba naprawy pojawiających się niedoskonałości naszej skóry, gdy chcemy szybko i wyraźnie poprawić jej wygląd (na przykład przed jakimś ważnym dla nas wydarzeniem), ale możemy też stosować serum do codziennej pielęgnacji. W tym ostatnim przypadku należy jednak pamiętać o robieniu okresowych, kilkudniowych przerw w jego stosowaniu.
Serum zawsze powinno być pierwszym preparatem aplikowanym na skórę po jej oczyszczeniu. Żeby zwielokrotnić oczekiwany efekt, możemy serum przykryć maską, a żeby nie dopuścić do wyparowania części składników aktywnych, zawsze przykrywajmy serum kremem do codziennej pielęgnacji.