Domowe SPA na ciało

Domowe SPA na ciało
Jak pielęgnować swoje ciało, kiedy wokół wszystkie gabinety SPA i salony kosmetyczne są zamknięte?

Domowe SPAJeszcze kilka tygodni temu pisalibyśmy, o którymś z ośrodków SPA, do których zapraszalibyśmy Was na spędzenie relaksujących chwil pod okiem wykwalifikowanych profesjonalistów od dbania o naszą urodę i samopoczucie. Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić chociażby na weekend i przy okazji kontaktu z naturą zregenerować swoje ciało i umysł podczas zabiegów SPA, które stają się coraz bardziej popularne w hotelach.
I jeszcze, obiecujemy, będziemy o nich pisać
Ale obecna sytuacja na świecie zmusza nas, żebyśmy przełożyli to na późniejszy czas, bo mimo wszystko nikt nie zrelaksuje się bardziej i nie zregeneruje swojego ciała z większą skutecznością niż otoczony opieką pielęgnacyjną, masażamy i zabiegami z rąk profesjonalistów.
Już niedługo zrobimy dla Was listę TOP hoteli, które zasługują według nas na miano Najlepszych Ośrodków Hotelarskich z usługami SPA i w których będziecie mogli również zarzyć zabiegi anti-aging z winoterapii, ale teraz ze względu na sytuację #zostańwdomu zachęcamy Was do zadbania o siebie w zaciszu swojego domu, a dokładnie łazienki i zorganizowanie sobie "małego domowego SPA".
Bo to, że zostajemy w domu nie oznacza, że mamy o siebie nie dbać.
Bo zintensyfikowana izolacja od świata zewnętrznego, ciągłe przebywanie w domu, brak świeżego powietrza, naturalnego światła i ruchu, wszystko to wpływa na nas stresująco, depresyjnie i negatywnie oddziaływuje na stan naszej skóry.
Dlatego nie dajmy się poddać domowej rutynie i nie siedźmy całe dnie w
piżamie, ale starajmy się zadbać o siebie poprzez ruch (w internecie jest mnóstwo dostępnych planów treningowych), wietrzyć swoje mieszkanie (jeśli ktoś nie ma dostępu do ogródka, bądź balkonu), zdrowo się odżywiać (jest wiosna, coraz więcej świerzych owoców i warzyw, zawierających tak istotne dla naszego organizmy antyoksydanty), suplementować się odpowiednio brakującymi nam witaminami (witamina D3, witamina C, cynk, selen itd.) i przynajmniej raz w tygodniu zorganizować sobie chwilę wieczornego relaksu. Wszystko to sprawi, że nasz umysł będzie pozytywnie nastawiony do życia, zwiększy się poziom endorfin w naszym organizmie, a organizm zdrowy, wypoczęty i "szczęśliwy" łatwiej poradzi sobie z wszelkimi wirusami.
A więc do dzieła i zacznij następny wieczór po dniu pełnym wrażeń związanym z domowymi obowiązkami (matki, żony, bizneswoman, kucharki, sprzątaczki, a teraz nie rzadko i nauczycielki! czy przedszkolanki!), od nalania sobie kieliszka czerwonego wina (bo w nim jest najwięcej polifenoli) i wybrania się do łazienki.

A następnie:

1) Zrób sobie ciepłą (ale nie gorącą!) 20 minutową kąpiel, w celu oczyszczenia swojej skóry z zanieczyszczeń, które nagromadziły się na niej podczas całego dnia oraz poszerzenia porów skórynych na ciele na skutek ciepła. Skóra lepiej będzie przyswajała składniki aktywne zawarte z kosmetykach wykorzystywanych w kolejnych etapach relaksu.
Peeling do ciała VID Divine 200ml


2) Podczas kąpieli wykonaj peeling całego ciała ruchami delikatnymi, kolistymi w kierunku od stóp do góry ciała. Peeling z linii VID Divine do ciała dodatkowo zawiera olejek z pestek winogron, który sprawia, że już podczas samego peelingowania skóry, nawilżamy ją. Peeling ciała ma za zadanie usunięcie martwego naskórka, wygładzenie skóry i przygotowanie jej pod dalsze zabiegi pielęgnacyjne.


Masło do ciała VID Divine 200ml3) Po wyjściu z wanny, osusz ciało suchym ręcznikiem i wykonaj samodzielnie masaż ciała przy użyciu np. masła do ciała. Masło do ciała z linii VID Divine jest na bazie masła shea, a także zawiera m.in. kwas hialuronowy, witaminę E i olejki z winogron, migdałów czy oliwę z oliwek.
Wykonuj ruchy okrężne od dołu ku górze, a następnie oklepywanie ciała palcami w celu całkowitego wchłonięcia się kosmetyku.
W ten sposób pobudzisz krążenie krwi i poprawisz wygląd skóry.